smarek


Czy ty się zastanowiłaś nad tym co napisałaś?
Pomyśl "zupełnie zdrowe dzieci" nie będą wymagały opieki 24godz na dobę, za 20 lat opuszczą rodzinny dom, założą własne rodziny i obdarzą się pięknymi wnukami. "Zupełnie zdrowe dzieci" poradzą sobie w momencie kiedy Ciebie braknie - będziesz mogła spokojnie odejść, wiedząc, ze dadzą sobie radę, bo są zdrowe
A chore dziecko, niepełnosprawne wymaga opieki 24 godz na dobę, do końca życia. Będziesz się modlić, by nie zachorować poważnie i przeżyć własne dziecko, bo ono potrzebować będzie opieki. Okrutne ale prawdziwe.


Zastanowiłam się dokładnie. Bywa tak, że te "zupełnie zdrowe" nie spełniają żadnego z powyższych stwierdzeń. I tak, że te niepełnosprawne (jasne, że wiele zależy od stopnia niepełnosprawności) udaje się przygotować do życia tak, że zazdroszczą tego rodzice zdrowych.


moja córka chce iść do komuni .... ja jestem niewierząca .... ale jej dałam wybór jak i kiedyś starszej ....
no więc i ta wybrała - chce iść do komuni ....
przygotowywała się od roku , sama uczyła modlitw , zaliczała .....
dziś miał być egzamin kończący ....
poszłam z nią ..... a ksiądz powiada , ze nie może podejść , bo rodzina nie przyjęła jakiejś pierniczonej ikony ....
noż .... mało mnie nie trafiło .....
muszę w przyszłym tygodniu wziąć do domu na jeden dzień ikonę po to , żeby moje dziecko mogło podejść do komuni ....
przecież to k...... nie jest normalne .....

i to jest właśnie chore!!
skoro dziecko samo wybrało że chce przyjąć sakrament (rzadki przypadek) to księża zamiast zachęcać "owieczki" to robią jeszcze jakieś problemy. a potem się dziwią że tylu katolików....... niechodzących do kościoła

Córka Antoniego, 24-letnia Kasia, jak już wspomniałem wcześniej, znajduje się obecnie w szpitalu we Florencji. Dzisiaj właśnie miała bronić swoją pracę magisterską na wydziale architektury UF. Przygotowywała się do obrony przez całe wakacje. Kilkanaście dni temu zapadła w śpiączkę. Pierwsze diagnozy mówią o arytmii serca... Ja natomiast myślę, że przede wszystkim szatan ma wiele powodów, aby uderzyć w Antoniego (on sam też tak myśli, ale nie boi się): napisał tyle pięknych rzeczy, broni zabijane w łonach matek dzieci, mówi prawdę o Medziugorju...

Dzisiaj była we Florencji Marija Pavlovic. Po wspólnej Mszy św. weszła do pokoju Kasi z żoną Antoniego, Aleksandrą, podczas gdy pozostali modlili się na Różańcu na zewnątrz. W czasie Objawienia Królowa Pokoju stała u wezgłowia łóżka Kasi. Pobłogosławiła chorą, a także jej matkę oraz Mariję. Kiedy Marija poprosiła o łaskę uzdrowienia, Królowa Pokoju zaczęła modlić się i dała do zrozumienia swoim gestem, że należy Jej całkowicie zaufać i nie ustawać w modlitwie...
http://www.antoniosocci.c...gina-del-cielo/

Kościelny trybunał bada cud Piusa XII

Beatyfikacja papieża krytykowanego przez środowiska żydowskie możliwa przed 2011 rokiem

W 2005 roku, niedługo po śmierci Jana Pawła II, u 31-letniej nauczycielki w ciąży stwierdzono złośliwy nowotwór z przerzutami (chłoniak Burkitta). Mąż zaczął się modlić o wstawiennictwo polskiego papieża. Pewnej nocy mężczyźnie ukazał się we śnie Jan Paweł II. Powiedział: „Ja nie mogę nic zrobić. Proszę się modlić do tego kapłana”, i pokazał mu wizerunek młodego, szczupłego księdza. Dopiero kilka dni później, przeglądając jakieś kolorowe pismo, mąż chorej kobiety natknął się na identyczne zdjęcie i pojął, że chodzi o Eugenia Pacellego, późniejszego Piusa XII.

Gdy kobieta ozdrowiała, a dziecko urodziło się zdrowe, małżeństwo poinformowało o tym Watykan. Stolica Apostolska zwróciła się do diecezji, z której pochodzi małżeństwo, o zbadanie sprawy. Arcybiskup Felice Cece powołał trybunał diecezjalny, który przystąpił do pracy. Na razie powtórna analiza biopsji potwierdziła pierwotną diagnozę chłoniaka Burkitta. Jeśli trybunał uzna, że chodzi o uzdrowienie niewytłumaczalne z naukowego punktu widzenia, sprawą zajmie się Kongregacja ds. Kanonizacyjnych.

Watykanista „Il Giornale” Andrea Tornielli ujawnił, że wiadomość o domniemanym cudzie dotarła do Watykanu w grudniu ubiegłego roku, tuż przed podpisaniem przez Benedykta XVI dekretów o heroiczności cnót Jana Pawła II i Piusa XII. Portal internetowy Petrus szacuje, że w związku z pojawieniem się domniemanego cudu Pius XII może być beatyfikowany przed końcem 2011 roku.

Beatyfikacja wywołuje protesty środowisk żydowskich oskarżających papieża czasów wojny o oficjalne milczenie, gdy hitlerowcy mordowali Żydów.

Piotr Kowalczuk z Rzymu

http://www.rp.pl/artykul/67352,422180_Koscielny_trybunal_bada_cud_Piusa_XII.html