smarek

ech dijkstra dzięki za pomoc ale musieliście źle zrozumieć o co mi chodzi sterowniki mam tzn win je instaluje ale chodzi mi jeszcze o oprogramowanie ten kto ma live! wie o co mi chodzi modulacje głosu i te <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły play center... tylko tego nie mam więc jeżeli ktoś wie czy są takie i gdzieś w necie można znaleść to bardzo proszę o pomoc. szukałem na gogle ale nic nie widać :(


"..Słuch. Psy mają znacznie czulszy słuch niż człowiek. Mogą słyszeć dźwięki o częstotliwości lub tonacji dla człowieka niesłyszalnej. Zasięg słuchu psów jest znacznie większy w porównaniu ze słuchem człowieka. Większa czułość słuchu może powodować, że dźwięki o silnym natężeniu będą wywoływały u niego ból. Przyjęto, że psy o uszach stojących lepiej słyszą od kłapouchych. Układając psa należy do niego mówić cicho, ponieważ zakrzyczany czworonóg może z czasem przestać zwracać uwagę na głos swego pana. Odpowiednią modulacją głosu właściciel może skutecznie wpływać na psa."


Kolega chyba się nie pofatygował i nie poszukał.Gratuluje wiedzy i domyślności! Tylko teraz pomyśl jeżeli taki pies wpadnie w szał a będzie niedaleko boiska gdzie bawią się dzieci to wszystko spadnie na właściciela psa a nie na amatora ciszy, nie mówiąc już o dziecku które będzie ofiarą...

Tak jest, gdy zabiera się głos w sprawach, w których nie jest się biegłym. Moja przygoda z krótkofalarstwem dopiero się zaczyna.
W ubiegłą sobotę zdany egzamin na świadectwo kat. A.
Antena delta wg SP7LA o wymiarach 17,5 x 10,9 x 10,9 jest już zawieszona. Radiostacja odbiera. Niestety dość często jest tak fatalny odbiór, że słychać więcej trzasków, szumów, niż same stacje. Sądziłem, że to wina propagacji, ale coś mnie niepokoi. Digital 96 odbiera stacje, ale czytelność samego głosu jest dość często porażająca. Tak przy modulacji USB, jak i LSB w paśmie 80m.
Aby nie przedstawiać całości w ciemnych barwach, nadmienię, iż trx również spisuje się pozytywnie dając dostatecznie wyraźnie nasłuch prowadzić.
Aby zobrazować odbiór digitala postanowiłem dołączyć nagranie z jego pracy. (te okropne-głośne trzaski to wina mikrofonu w aparacie, a nie trx-a)
Proszę o sugestie, co należałoby zrobić, aby odbiór poprawić?
Czy może to samego digitala po prostu trzeba by wymienić na coś fabrycznego?
Przy mojej antenie i tej radiostacji qrp po uzyskaniu pozwolenia radiowego i tak nie zrobię żadnego qso jak sądzę.


Link

Sebastian

Też czytam wykop ;p. Też mnie to zainteresowało, nawet zamierzałem to wrzucić na forum :). Całkiem ciekawa sprawa, myślę że w ten sposób można nadawać jakieś tajne dane, oczywiście liczby nie byłyby kodem - to byłoby zbyt oczywiste - lepiej byłby zakodować informacje w modulacji głosu :). Podejrzewam, że kiedyś to mogło być wykorzystywane w tym celu - natomiast w dzisiejszych czasach ktoś po prostu podchwycił temat, stworzył prostą stację nadawczą i nabiera ludzi - 'akcja' podobna do flash mobu.

nikt chyba by dla żartu nie nadawał ciągów cyfr o pełnych godzinach ?

" />
">Mimo że jest z Dallas :P

No właśnie Ale wielokrotnie podkreślał pózniej swoje pochodzenie. Płyta oczywiście jest klasyczna - ale nie przekreślałbym dwóch następnych płyt D.O.C. Aktualnie nie nagrywa on nic tylko "pomaga" w pisaniu tekstów min. Snoopowi (warto także wspomnieć o modulacji głosu jaka nastąpiła u bohatera tematu po wypadku samochodowym).

" />Oto co piszą w newsletterze z Multikina
">18 maja od godziny 22:00 - Star Wars Night.
-material o gwiezdnej sadze, turniej strzelecki, atak szturmowcow wyposazonych w bron laserowa , pokaz Gwiezdnej mody, konkurs wiedzy o Gwiezdnej Sadze.
Zdobadz helm i modulator glosu Lorda Vadera !!!

Może uda mi się wyżurować od rodziców kase to kupię film do aparatu i porobi się kilka fotek

" />W Multikinie stoi coś co przypomina Vadera.... Właściwie jest to czarna jakaś płachta, na jej czubky modulator głosu Vadera(ta zabawka) i na górze transparent "zdobądź hełm i modulator głosu Vadera" lub coś takiego. W sumie lepsze to niż nic. A w Popcornbarze nie będzie plakatów tylko puzzle 3D. Co na nich będzie...nie mam pojęcia. A cena zestawu pewnie w granicach 11-13 zł. Jednak podoba mi się to, że Multikino podeszło jakoś do tego wydarzenia. Informacja o premierze praktycznie zajmuje połowę kartki z repertuarem. Na plakatach z repertuarem jest duże zdjęcie palaktu teaserowego. No i to hasło..."Zobacz największy film 2005 roku". Aż czuję się dumny, że jestem fanem SW

" />Maxirok, najprościej to żeby mąż zaczął jej okazywać wręcz przesadną czułość. Branie na ręce, tulenie, drapanie i dawanie maltpasty. Jak się postara, to.... Ci ją ukradnie
Zauważyłam, że mój TŻ jak gada do fretek to ma słodziutki ton głosu, dużo modulacji, ochów i achów. I widzę, jak Missi reaguje - ona wręcz wdzięczy się do melodii jego słów.
edit: literówka

" />Jak wiadomo, modulator glosu jest jedna w wazniejszych czesci bedacych na wyposazeniu szturmowca. 95% czlonkow 501 Legionu uzywa jednego z dwoch "modulatorow", a konkretnie glosnikow firmy Radio Shack, ktore sa sprzedawane w cenie 50-70$.

Zeby uzyskać pozadany efekt zaklocen tzw. static sound effects, trzeba bylo dokonywac tego "recznie", wymawiajac "Clck, shht" lub "K-shht". Profesjonalne modulatory kosztuja naprawde sporo, np. firma Hyperdyne Labs oferuje w cenie 435$ znakomity modulator, ale jasnym jest, ze malo kto bedzie kupowal takie urzadzenie w tej cenie. Na szczescie u tej samej firmy za jedyne 145$ mozna nabyc specjalna 3 calowa "elektornicza plytke", bedaca dodatkiem do glosnikow firmy RadioShark i pelniaca funkcje profesjonalnego modulatora, ktory stworzy static sound.

Ow produkt mozna nabyc pod tym adresem i przyznam szczerze, ze przy najblizszej okazji zamierzam sie w niego zaopatrzyc