smarek

Agnisma,
A może kup kordonek z pastelowych kolorach, zrób na szydełku łańcuszek i naszyj na bluzeczce "kształty" zwierzątek, czy tam motylków.
Wiem, że to niezupełnie to czego szukasz, ale może jednak.
Zresztą warto jednak rozejrzeć się w pasmanteriach - w tonach kiczu można znaleźć coś ładnego (może np. atłasowe różyczki?)

Aniu super pomysły z tymi motylkami, a i podkładki też śliczne. A oto moja kolejna serweta. W gazetce była 65cm z cienkich nici, ja wzięłam kordonek Ariadny, troszkę grubszy i serweta ma 80cm. Po zdrawiam w GORĄCY, lipcowy wtorek.

Kuelo, a czy rozszyfrowałaś aniołki z Antypodów? Są ładne. Zrobione z cieniutkiego kordonka lub z nici krawieckich byłyby finezyjne i delikatne, że aż strach...
Skrzydła wydają się być proste, ale sukieneczka? - wydaje mi się, że to są normalne ananasy, rozszerzane koronką (oczka łańcuszka dzielone słupkami). Czy aby na pewno?
Nie mam czasu kombinować. Przede mną jeszcze prezenty dla Anny, Grażyny i Julity, a i węglarze czekają na motyle, o aniołach nie wspomnę. A doba ma w dalszym ciągu tylko 24 godziny.
Jeśli rozgryziesz - prrrrrroooooszę.......

Mnie nauczyła szydełkować pani z ŚDSu. Umiem robic kwiatuszki, motylki, serwetki, jak sie wie jak robic podstawowe ,,wzory" to później samemu mozna kombinować. Szydełkowanie bardzo wciaga mam tu szydelko tylko kordonka niet

szydełkuję robię z kordonka motylki, kwiatuszki, dzwoneczki , maluję obrazeczki do pokoju ( na ściany, ostatnio przed wyjazdem zrobiłam sobie takie fajne monotypie do antyram ), podpórki do książek z cegieł, dzbanki z czciny, aniołki z masy solnej i duzo innych

ja rowniez ;) ja poprosze motylki koniki polne obrazki kordonki itp